0850 303 91 94 ONLİNE İŞLEMLER HEMEN BAŞVUR

TP-Link 840N Router Kurulumu

Anasayfa / TP-Link 840N Router Kurulumu

TP-Link WR840N Router KURULUMU


1-) TP-Link WR840N Router kurulumu için öncelikle modemize bağlandıktan sonra (ilk bağlantıda modem arkasında yazan şifremizi giriyoruz!) tarayıcımızdan (crome, explorer, opera..) boş bir sayfa açıp ok ile işaretli alana  "192.168.0.1" yazıp router'ın arayüzüne giriş sağlıyoruz. Router arayüzü açıldıktan sonra Username alanına "admin" Password alanına da "admin" yazıp Log In'e tıklayıp  giriş yapıyoruz.


2-) Router arayüzümüz açıldıktan sonra "Network" sekmesine tıklıyoruz.


3-) Network sekmesinin altında bulunan WAN sekmesine tıklayıp "Connection Type" alanını "PPPoE" olarak ayarlıyoruz. Daha sonrasında UrfaWifi tarafından ilk abonelik kayıt işleminizde kayıtlı cep telefonunuza gönderilen "Kullanıcı adınızı" PPP Username alanına, Şifreyide de "PPP Password" ve "Confirm password"alanlarına girip, sayfanın alt tarafında bulunan "Connect'e" Tıklayıp işlemi tamamlıyoruz. ( Kullanıcı adınızı bilmiyor ya da unuttuysanız 0850 303 91 94 iletişim hattımızı arayarak tekrar kullanıcı adı ve şifrenizin gönderilmesini talep ediniz.)


4-) Router adınını değiştirmek istiyorsanız, router panelimizde Wireless sekmesine tıklıyoruz, yan tarafında açılan alanda "Wiriless Network Name" alanına Wi-Fi aramanmasında görünmesini istediğiniz ismi girip alt kısmında bulunan Save'e tıklayarak Router adını değiştirmiş oluyoruz.


5-) Router Wi-Fi şifresini değiştirmek istiyorsanız, router panelimizde "Wiriless" sekmesine tıklayıp altında açılan açılan "Wireless Security" e tıkladıktan sonra ya tarafında açılan WPA/WPA2- Personel(Recommended) i ve sırasıyla Versiyon "WPA2-PSK" Encryption "AES" i seçtikten sonra "Wireless Password"alanına olmasını istediğimiz en az 8 karekterli bir Wi-Fi şifremizi yazıp alt kısımda Save'e tıklıyıp Router Wi-Fi şifremizi değiştirmiş oluyoruz.


Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0850) 303 91 94

© 2018 - 2021 UrfaWifi. Tüm hakları saklıdır.
Top